Reportáž: 2. EnergyTrip aneb Jake a Kudly opět na lovu

Stejně jako před rokem, i letos jsem se v rámci oslav MDED rozhodl vydat do zahraničí na EnergyTrip. Loňské premiérové lovení dopadlo více než dobře, Kudly měl opět čas a chuť poslouchat moje kecy a tak nic nebránilo druhému ročníku. Při plánování bylo bohužel jasné, že se loňské plány na výrazně větší výlet rozplynou ve snech, jelikož není čas ani peníze. Jedna země nám je ovšem málo, proto k Německu přibudlo Polsko.

2-energy-trip-kauflands

1/3 ED v německém Kaufu

A právě Polsko je tím důvodem, proč jsme na rozdíl od loňského ročníku nevyrazili přímo v den oslav MDED, nýbrž o den dříve. Poláci totiž 15. srpna slaví svátek a volno z práce mají přímo nařízeno zákonem. Zjistili jsme to jen pár dní před odjezdem, v době kdy byly nahlášeny jednodenní dovolené. Naštěstí se vše podařilo překopat a my mohli vyrazit. Cílem byl mimo pár menších zastávek Zhořelec ležící ideálně na hranicích obou států.

2-energy-trip-rockstar-oranges

RR Orange co je i česky…

Přípravy zabraly možná více hodin, než samotný trip. Bylo potřeba zjistit, kde jsou jaké krámy nejlépe přímo ve Zhořelci, nejhůře co nejvíce po cestě. Až mě překvapilo, kolik velkých obchodů se v takto velkém městě nachází. Může za to fakt, že zde neexistují večerky apod. Ty už by se dnes ani nechytily, pořádné krámy jsou na každém kroku. Vše narvat do GPSky, pro jistotu i na tištěnou mapku, a Jake může vyrazit od Prahy pro Kudlyho.

2-energy-trip-real-pls

Nejlepší v Polsku

Cesta do Teplic brzy ráno byla v pohodě a čas získaný proti plánu byl využit pro návštěvu nádražních WC. Bál jsem se jich hodně, naštěstí je mají zrekonstruované a těch 10Kč jsem ještě rád zaplatil :) To už stojí Kudly na perónu a netrpělivě vyčkává, oči mu září a je vidět, že s láskou a napětím vyhlíží nové plechy. Razíme k prvnímu krámu, ještě je to hodina cesty, ale Kudly pořád básní o tom, které plechy prostě musí sehnat.

2-energy-trip-demon-pls

DEMON Bitches :))

Návštěva prvního obchodu v Německu rozzářila oba štěstím. Kudly sbírá jen půlitry, přesto si odnáší velký Effect, Rhinos a další. Stejně tak já, jen k tomu přidávám i menší Rhinosy a další drinky. Ale to už míříme přímo do Zhořelce, jenž je pro nás dnes rájem. Vedle klasických obchodů nezapomínáme také na TEDI a KIK, já mám skoro vše až na 355ml KOKS, Kudly bere NRGY a nezapomíná na z čech známý půllitr Actionu.

2-energy-trip-biedronkas

Tak sem už nikdy!

Pár dalších obchodů procházíme pěšky, nechceme totiž trápit dieselový motor našeho povozu krátkými pojezdy. Loni nám na podobné kousky pršelo, letos bylo prozměnu vedro a nakonec jsme se dokázali i ztratit. Při návštěvě 4 Getrankemarktu si ověřujeme, že přímo na nápoje specializované obchody nejsou dobrým zdrojem ED. Zato v Kauflandu stojíme s otevřenou hubou a já beru i pro mě cenný Effect German Supporters Edition.

2-energy-trip-jake-ulovkys

Jakovo úlovky

Německé uspokojení završujeme výbornou svačinkou a razíme do Polska. Díky 3 různým objíždkám jen tušíme správnou cestu, nakonec ten jediný most trefíme a hledáme obchody. Cílem jsou mj. také fotbalové edice na něž však máme smůlu a ten jediný nalezený nám neprodali. Máme totiž jen eura a kreditku, jenže v trafice buď zloty, nebo karta při nákupu nad 20zl. Tak si ho teda nechte, no… Problém byl ještě v jednom obchodě, kde přímo na dveřích mají informace o akceptování Eura, jenže pokladní nás s nima posílá někam. Mínus jeden plech no…

2-energy-trip-kudly-ulovkys

Kudlyho úlovky

Ve větších obchodech, kde mají také více drinků, už je vše ok. Buď mají vypsaný kurz na euro, nebo berou kreditku, super. Zloty jsme prostě brát nechtěli, když nevíme kolik utratíme. Oproti německému Kauflandu byl ten polský zklamáním. V ostatních postupně nabírám nové Blacky s Tysonem, Rockstar Orange co má i české popisky, Demony, limitovanýho Burna a hromadu dalších. Kudly však krvácí, půlitry tu téměř nevedou.

2-energy-trip-octavkas

Povoz s lednicí :)

Opět potěšeni úspěchem razíme také kousek od hranic. Přecijen jsem konečně navštívil také poslední sousedící stát, tak nemůžu hned vypadnout. Odměnou mi je lidlácký SITI Mojito a Power On. Vynecháváme polskou verzi Žabky, kde mají mít Level Up a před hranicemi bereme útokem Tesco, kde bereme egoo a poslední zloté (vrátili je Kudlymu na eura v jednom obchodě) utrácíme za brambůrky. Další podivné objíždky a konečně jsme v ČR.

2-energy-trip-kudly-trickos

Kudlyho převlečení…cože, BigShock!? :D

Při cestě zpět hledáme místo na focení a počítání. Až v době velké dehydratace bereme stín u benzínky. Postupně taháme plechy, Kudly ještě dostává nějaké ty redakční přebytky od Jakea a z ledničky vyndaváme Rockstar Orange na tradiční přípitek určený nejen tripu, ale také samotnému MDED. Přesně na čas jsme pak v Teplicích, kde Kudly stěží odtáhne baťoh a tašku na vlak. Jake musí ještě ku Praze, ale to neva, zažil totiž další skvělej trip plnej srandy, nadšení, hromady plechů a vlastně všeho, co k takovému EnergyTripu patří.

2-energy-trip-pripiteks

Drž to tak ať je vidět… Cože?

Jak bylo řečeno loni, tak se také stalo. Dva sběratelé, co se předtím neznali, mají už teď jasno – příští rok se prostě jede zas. Nebudou si nic slibovat, ale doufají v několikadenní výlet. Pokud se podaří, nebudou se plánovat žádné krámy, jen přibližná trasa přes státy, které chtějí navštívit. Když uvidí obchod, tak prostě zastaví. To bude teprve ta pravá zábava! Letos nás i s dopravou vyšel plech cca. na 50kč. Příště to bude určitě víc :)

Komentáře

1 | lumix | před dvanácti roky

Pěkný :-) jinak Jakeu, ten BCAA xtra drink jsou aminokyseliny a ne energeťák.

reagovat

2 | Klid | před dvanácti roky

Já takové články nemůžu číst , zezelenal bych závistí :D

reagovat

3 | Jake | před dvanácti roky

[1] lumix: Vim, ale hodne sberatelu jej ve sbirce ma, jeste uvidim co s nim udelam ja. Stejne tak ten jeden rhinos je relaxation drink.

reagovat

4 | Pavel @ | před dvanácti roky | není

BCCA

Kde se dá koupit ten energy BCAA ? dík email sekiczek@atlas.cz

reagovat

5 | lumix | před dvanácti roky

Třeba u nás ve městě ho mají ve zdravé výživě, a také ve fitness shopu ;-)

reagovat

6 | AZOR @ | před dvanácti roky | www.plsql.cz

„u nás“ takový mam nejradši – napadlo tě, že třeba nejsou všichni z jižního Koloréda ani severní Dakoty a jen pár lidí je z centra Pardubic, co sakra znamená u nás?

reagovat

7 | lumix | před dvanácti roky

Hlavně jsem mu tím chtěl sdělit to, že ve kterých typech obchodu je může najít. Takže je podle mě skoro zbytečné psát, že jsem od Nového Jičína, když on bude třeba někde z Čech. Jinak jak už jsem psal, myslím že skoro v káždem fitness shopu je budou mít.

reagovat

8 | Pato | před dvanácti roky

Tak jsem si myslel, že mých 50 kusů už je pěkná sbírka, ale koukám, že někteří to máte za jeden nákup :D

reagovat

9 | Jake | před dvanácti roky

[8] Pato: 50 opravdu moc není :) Jak já říkám „Zlatý český základ“ se dá napočítat rozhodně přes 50 plechů, který seženeš po návštěvě všech českých Super/Hyper/Mar­ketů, diskontů apod., jenž jsou i v Praze, i poblíž malé vesnice :)

Co je ale mnohem důležitější – aby ti to dělalo radost ;) Když jich máš 50 a raduješ se z každé, tak je to lepší, než když jich má někdo k tisícovce a jede jen ze setrvačnosti bez patřičné radosti :)

reagovat

10 | Pato | před dvanácti roky

[9] Jake: Jasný, jsem chudý student tak do toho teď investovat nehodlám :)…ani nijak cíleně nevyhledávám…jen když vidím, tak beru :)

reagovat

11 | tereza @ | před jedenácti roky

energy drink

já jích mám zatim velkích 37 a malích 22 je to jeste malá zbírka ale zbíram porád ruzne z sveta ,me jak ochutnám novou príchut ,jak neco piju tak řeknu že to nekdo musí ochutnat a ostatní řeknou ze je to dobrí a ze sei vibral/la dobro plechovku a dobrou príchut.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.