Power Horse se mění, černý plech má starý popisek a novou chuť

Kompletní nabídku Power Horse energy drinku už jsme recenzovali. Jenže na veletrhu Anuga 2013 jsme zahlédli novou černou plechovku a rychle si o ní řekli, i když uvnitř je podle popisku jen staré sugarfree. Dali jsme příslib recenze a říkali si, že holt nezbude než zopakovat naše minulá slova. Vůbec nikdo nás neupozornil na to, že se nejedná jen o přebarvení stříbrné plechovky na černo. Sugarfree verze je totiž úplně nová a chutná… úplně jinak.

power-horse-250ml-sugarfree-energy-drink-zeros

Power Horse Sugarfree – O změně nemluví žádný popisek na plechovce, prostě nic! Minule jsme Power Horsu, jenž je vlastně starší než Red Bull, vyčítali, že je jeho sugarfree naprosto nepoživatelné a vůbec nestíhá novější trendy. Dnes se všichni snaží zakrýt onu pachuť umělých sladidel, Red Bull už přece také má Total Zero… A hle, Power Horse zcela beze slov přichází s novější variantou, která mi opravdu chutnala! Zakrytá pachuť umělých sladidel, příjemná, lehce kyselá, akorát sycená a méně než originál sladká chuť je výborná a já chci ještě. Nebo mi snad odešly chuťové buňky? Neodešly! Ale musíte jej pořádně vychladit :) Známka: 2

 

Power Horse - Energiťák starší jak Red Bull

Na území Evropy je za průkopníka mezi energetickými nápoji považován Red Bull. Málokdo však ví, že pravda je trochu jinde. Ještě před příchodem červeného býka se objevoval výrobek společnosti S. Spitz Company s názvem Power Horse, který se dodnes prodává v širokých plechovkách. Tenkrát se nechal Red Bullem převálcovat, jak dopadne při porovnání chutí? To se dozvíme díky e-shopu Power-Horse.sk

power-horse-250s

Power Horse – Klasická příchuť je starší než já a proto netuším, jak moc se za ta léta změnila. Přesto mi stačí jeden lok a vím, že se s Red Bullem moc porovnávat nedá. Patří mezi lepší tutti-frutti drinky, jen je na mě možná až zbytečně sladký, ale dám si jej mnohem raději než RB. Pije se dobře s nádechem historie, jinak patří do zlaté střední volby v regálu plném klasiky. Skóre: 2

power-horse-250-sugarfrees

Power Horse Sugarfree – Nevím jak dlouho verze bez cukru existuje, no rozhodně nespadá mezi poslední trendy, kdy se výrobci snaží plně zakrýt chuť umělých sladidel, takže po spolknutí zůstane v ústech takové to umělé „sucho“. Výrazně sycený Power Horse je spíše takovou limonádkou, kterou si dá znovu fakt málokdo. Tady je to s Red Bullem SF nerozhodně. Skóre: 4

power-horse-energy-colas

Power Horse Cola – Aneb dalsí energy cola, která jde cestou coly s pár kapkami citrónu. Kdyby se v ní alespoň nacházel nádech originálního energy drinku… Přesto tato citrokola chutná zajímavě a určitě lépe, než kdejaká levná cola. Drink není zbytečně kyselý a své citrokolové soky (např. Take Off Cola) tak poráží s klidem a převahou. Skóre: 2