Zajímavosti z návštěvy Hell Energy Plant aneb nejen o Hellu

Hell Energy Trip trval sice jen dva dni, ale vydá na celou řadu článků a informací. V první části jsem popsal především samotný postup výroby, moderní stroje a postupy v celé továrně. Dnes je řada na zajímavostech a dalších informacích, jenž nám Tomas Grosch prozradil ještě v zasedačce, kde jsme ho úpěnlivě poslouchali s Hellem v ruce. Prozradil toho tolik, že jsem musel dobrou půlku zapomenout. Přesto to stojí za to!

hell-energy-plant-mercedes-benz-vianos

Náš odvoz

Jak už bylo řečeno, značka Hell se v roce 2006 oprostila od různých produktů a zaměřila se na energiťáky. Počáteční klasickou příchuť rozšířil z počátku jen sugarfree. Zlomem byl předloňský limitovaný Red Grape, jehož první série 800 000 kusů zmizela do obchodů za pouhé 2 dny. O úspěchu bylo jasno opravdu rychle, proto téměř okamžitě dorazila Unlimited Edition, jenž otevřela dveře Applu, iceCoolu a letošní dvojici Summer Cool! Nebýt tehdejšího úspěchu, měli bychom ve sbírkách rozhodně méně nádherných plechovek od Hellu.

hell-energy-plant-ampujja-drink-all-news

Úplně nový drink (na zakázku)

Dalším tématem byly energiťáky bez cukru. To je totiž opravdu jen nesmyslné spojení, energii prostě dodává cukr a když tam není… Možná jste si toho ani nevšimli, ale na Hellu Sugarfree nikde nenaleznete nápis „Energy Drink“. Stejně se chová i konkurence, vždy je to buď sugarfree, dnes oblíbené spojení něčeho Zero, stimulation drink a další variace. Některé menší značky ovšem stále používají zavádějící označení energy drink.

hell-energy-plant-dress-code-signs

Bez podpisu ani ránu

Zajímavé bylo i téma o škodlivosti. Co je v energiťácích? Voda špatná není, vitamíny také ne, taurin lidské tělo využívá pro vývoj, ochranu jater, tvorbu žluči + patří mezi 20 aminokyselin potřebných / vhodných pro lidskou výživu, guaranu pijí indiáni napříč historií dokonce jako lék. Kofein? Tak to je pak škodlivá i káva. A to minimální množství dalších látek? Přestaňte pít a jíst, protože něco najdete všude. Moje slova, jen potvrzené v Hellu…

hell-energy-plant-dress-code-inside-factorys

Módní přehlídka

Kofein je pak na vlastní kapitolu. O existujícím limitu 32mg na 100ml vi asi každý, v Maďarsku ale přišli s „poplatky“ za obsah vyšší než 10mg/100ml. Nakonec to padlo, toto množství má i Coca-Cola a jít proti ní tak nějak nešlo. Zkoušely se další variace a právě díky těmto situacím existuje Hell New Generation s obsahem náhražky v podobě výtažku z Yerba Maté. Možnosti zkoušeli i další výrobci, no dnes už je ticho po pěšině.

hell-energy-plant-inside-can-factorys

Moderní továrna

Na přetřesu bylo také označení používané v Asii. Objevují se nápisy jako „Product of Europe“, na ruském 500ml Hellu, který se dá zakoupit i v ČR, zase „Premium“. Zákazníci na těchto trzích považují produkty z Evropy za prémiové, ale obsah je pořád stejný. To neplatí u výjímečného Hellu NitroX pro Kazachstán, kde prý mají odlišné chutě. Tak odlišné, až jsme nedostali možnost jej ochutnat. Prý by nám nechutnal, tak snad časem… :)

hell-energy-plant-summer-cool-maracuja-guava-lime-cans

Novinka exkluzivně

A to by bylo jen ze samotné exkurze v Hell Energy Plant asi tak vše, minimálně vše, na co si aktuálně vzpomínám. Z celého Hell Energy Tripu se ovšem dočkáte ještě několika článků. Máme totiž celou řadu zajímavých energy drinků na recenze, čekáme na zpracování videorecenze trojice Monster Muscle a určitě se dočkáte i článku o zážitcích z cesty přes Slovensko a Maďarsko s celou partou od energíťáků. Stay Tuned!

Komentáře

Thanks a lot for sharing us about this update. Hope you will not get tired on making posts as informative as this.

reagovat

Great Post !! Very interesting topic will bookmark your site to check if you write more about in the future.

reagovat

Decent post ! Much obliged for offer that a decent blog.keeps ceaseless.

reagovat

Exceptional write-up i would really like to indicate in addition to appreciate in direction of aspects. Schooling is usually accepted as the suitable sticky make any difference.

reagovat

its nice post.Fantastic content excellent do the trick i like function. Regards. Hold on to discussing.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.