EnergyTrip do Němec aneb příprava na 1.EuroEnergyTrip

Včera, 15. srpna, slavil snad každý sběratel či pijan energiťáků 1. Mezinárodní Den Energy Drinků. Leckdo si jen připil s plechovkou v ruce, jiní otevřeli nějaký ten vzácnější kus a někomu nestačilo ani jedno z toho. Jake s Kudlym uskutečnili delší dobu plánovaný trip za hranice. Dlouho vymýšlený plán cesty do Drážďan se v poslední dny změnil na cestu k Drážďanům…

 


Touhle krasavicí se jelo


Heidenau a Pirna totiž podle všeho slibovaly stejné obchody jako samotné centrum Drážďan, kde se ale musí platit za parkoviště popřípadě za dopravu vlakem. Cesta začala v 7 ráno kdesi u Prahy. Jake vytáhl Octavii Combi 1.9 TDi, tedy vůz, jenž má dostatek místa na plechovky a zároveň nás odveze za hubičku. I přes menší zácpu v Praze vychází příjezd na Teplické nádraží na minutky. Tady si přisedá Kudly. Jake ho osobně ještě nezná, snad nepříjde o auto :D

 


Tohle dostal Jake od Kudlyho…


Po menší zastávce pokračuje cesta přes hranice. Na Německé straně po pár metrech končí rychlostní limit a Jake šlape na plyn – „Konečně uvidíme, co ta kára dokáže“, říka si. 215km/h a vytočený motor říká dost :)) Plánovaný sjezd číslo 6 se blíží. No dopr… sjezd je uzavřený, musíme jet dál a ani netušíme, kde je další možnost opuštění dálnice. Naštěstí se objevíme „jen“ na druhé straně Heidenau, na půl cesty do Drážďan.

 


A tohle Kudly od Jakea


První krám a velké očekávání je tady. Jake nabíjí peněženku eury a jde se do obchodu. Hledání oddělení nápojů netrvá dlouho, o to větší je zklamání z toho co vidíme. Byl to náš největší nákup dne, přesto nás moc neoslovil. Jake raději odešel na záchod, aby Kudly neviděl, že se mu z toho chce brečet:) No co, pokračujeme dál.

 


Kufr Octavie Combi by evidentně vydržel 20× větší nákupy…


V následujících hodinách projíždíme několik dalších krámků ve městech Heidenau a Pirna. Původní záměr spojit výlet i s Geocachingem je překažen deštěm. O pár drinků kluci málem přišli, když nechápali německý nápis na zavřeném obchodě. Možná to znamenalo „příjdu hned“, ale kdo ví. Po pár hodinách máme projité všechny krámy dle původního plánu i nějaký navíc. Jestli jsou kluci zklamaní? Ano! Nemají pár očekávaných kousků a do zálohy přichází plán B!

 


Novinky do sbírky Jake Energy Drinks


Shellka v Drážďanech je místo poslední záchrany. Jake před pár dny z legrace na FB zveřejnil tento odkaz na Google mapy se slovy „Sakra tak na tuhle Shellku v Drazdanech asi nepojedem, stojej tam fizlove :-/ :D“. Výbuch smíchu nastává ve chvili, kdy dvojice sběratelů přijíždí na místo činu: „Ty vole, voni tu ti fízlové fakt stojej!“, komentuje Jake policejní dodávku, která byla jako první na semáforech v místech, kde byl před pár lety vyfocen jiný policejní vůz. Náhoda jak hovado:)

 


Novinky do Kudlyho sbírky (sbírá jen 500ml + vše od Monster a Rockstar)


Red Bull Red, který by měl být k dostání na každé Shellce na ně nakonec nečekal, ale Rockstar Cola ve staré celočerné verzi jejich zklamání trochu vynahradila. Stejně je to konec, jede se domu. Naštěstí byl zvolen návrat přes Cínovec! V posledním městě před hranicema se objevuje OMW a v něm poslední kus limitované edice drinků Schwarze dose ve zlaté plechovce a Tunnelu s reklamou na film Green Hornet. Jakovo zklamání se během pár minut obrátilo k lepšímu.

 


Jakovo přebytky…nějak to nevychytal a bude muset měnit…


Další cesta vede přes Cínovec. Pár kilometrů za hranicemi, konečně zase na českém území, přichází zastávka na Agipu, občerstvení, počítání, focení a „sváteční“ přípitek černým Relentlessem. Jake si ještě zašel do místního shopu pro Khaos v české plechovce a může se pokračovat domů. Kudly vysedá v Teplicích pár minut před odjezdem jeho vlaku a Jake pádí ku Praze. 1.EnergyTrip je celkem úspěšně u konce. Sice se nám nepodařilo sehnat nové RR Cola a Apple + RedBull Red Ed., ale ok, seženou se jinde.

 


Zlatá limitka Schwarze Dose a jeho dva bratři


A k čemu to všechno vlastně bylo? Dva sběratelé ukončili nekonečné výměny přes poštu. Jake tvrdí: „Kudly je v pohodě a byla sranda“. Kudly se svého komentáře raději zdržel, tak to snad vidí podobně :) Tedy aspoň doufám, protože na příští rok mají v plánu společný 1. EuroEnergyTrip, který by rozhodně neměl být jen o 400km, ale o několika tisících kilometrech po půlce evropy a plném kufru plechovek! :) Tak ahoj za rok!

Komentáře

1 | Kudly | před 13 roky

Supr článek, jinak teda velký dík za to, že jsem se stebou do Německa mohl podívat v pohodlý. Sranda byla neuvěřitelná (hlavně při vstupech do obchodů s pozdraven ČUS ! :-D :-D Heidenau a Pirna zklamaly hlavně v tom, že se nenarazilo na žádný drink, o kterým by jsme nevěděly nebo neznaly ( snad kromě Boosterů ale i ten moc nepřekvapil). Do budoucna nemám nic proti pro další trip za hranice a na Euro trip semnou můžeš počítat.

reagovat

2 | Mafios | před 13 roky

Super hoši, tak jste si to aspon vy užili.. Já sem den Energy drinků oslavil s jednou plechovkou v ruce a sám.. :-( Nejradši bych příští rok vyjel s váma.. :-D

reagovat

3 | Jake @ | před 13 roky

Jojo… a navic ve clanku chybi nekolik vtipku apod, ty sepisu jindy v takovem souhrnu zajimavosti, ktere se mi kdy pri sbirani energitaku prihodily:)

Ale prdel byla, to joo… predstava ze jedu s Kudlym na 10–14 dni nekam mi uz nyni predznamenava bolavou branici :D

reagovat

4 | Mrdáček | před 13 roky

Víte o tom že Power Up a effect sou i v ČR..Effect dokonce v Kauflandu

reagovat

5 | Jake @ | před 13 roky

Samozrejme ze vime, ze je effect v cr a v kauflandu, ale tenhle je 330ml. A PowerUp taky, ale nemeckej je jinej :)

reagovat

6 | Renegade | před dvanácti roky

Mam dotaz to se nebojite kontrol u hranic? Videt kufr plny plechovek urcite bude stat za vysvetlovani. Ty kontroly spise myslim v ramci evropy kam planujete jet priste. Shengenskej prostor by mel byt okey.

reagovat

7 | Renegade | před dvanácti roky

Nebo jste si mohli udělat výlet do Americanfood4u a cestou obrazit benzínky a krámy.

reagovat

8 | Jake | před dvanácti roky

[6] Renegade: Vím že existují nějaké limity, ty jsou ale problémové spíš pro obchodníky co to vemou ve velkém, nám se toho po jednom dvou kouscích tolik nesejde. Země do kterých chceme vyrazit jsou v tomto bezproblémové :)

Jinak jet do AF4U nemá smysl. Poštovné odtamtud je takové , že je mnohem levnější to objednat, než jet přes celé německo. Dává to smysl jen při delším výletu, když se pojede „kolem“

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.